Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Komunikat

Drodzy Mieszkańcy Gminy Brody, Zakład Gospodarki Komunalnej przypomina o sprawdzeniu ważności legalizacji wodomierzy – podliczników do odliczania bezpowrotnie zużytej wody. Zgodnie z Ustawą „Prawo o miarach” z dnia 11.05.2001 r. (Dz. U. nr 243 poz. 2441 z 2004 r. z późn.  zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 7 stycznia 2008 r. w sprawie prawnej kontroli metrologicznej przyrządów pomiarowych. (Dz .U. nr 5 poz. 29 z 14 stycznia 2008 r.) wodomierz - podlicznik będący podstawą rozliczeń powinien mieć ważną i nienaruszalną cechę legalizacyjną. Informujemy, że legalizacja wodomierza – podlicznika wynosi 5 lat od daty produkcji. Po tym okresie Odbiorcy są zobowiązani wymienić urządzenie oraz zgłosić się do siedziby ZGK w Brodach ul. Staszica 3 pokój 214 w godzinach urzędowania poniedziałek 8-16, wtorek – piątek 7.15-15.15 w celu ustalenia terminu zaplombowania wodomierza - podlicznika

Przypominamy że, wodomierz - podlicznik nieposiadający cech legalizacyjnych nie będzie odczytywany, a jego wskazania nie będą brane pod uwagę przy odliczaniu bezpowrotnie zużytej wody.

Jednocześnie informujemy, iż nasz Zakład świadczy odpłatnie usługi montowania wodomierzy – podliczników.

 

Z poważaniem

Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brodach
Katarzyna Bernaciak