Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dostępność

Zakład Gospodarki Komunalnej w Brodach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dotyczy strony internetowej : www.zgk.brody.info.pl

Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-05-04.
Data publikacji strony internetowej: 2016-06-10.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-04-06.

Na tej stronie można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Zakład przeprowadził samoocenę dostępności dla osób niepełnosprawnych cyfrowej strony internetowej w odniesieniu do wytycznych określonych w załączniku do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. oraz skorzystano z dostępnego narzędzia do oceny strony – Test – European Internet Inclusion Initiative, z którego wynika, że strona internetowa www.zgk.brody.info.pl spełnia wymagania na dzień 2021-05-04 r. w 96,67%.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • brak przycisku zatwierdzającego wyszukiwanie na stronie

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Łukasz Wzorek, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 41 271 12 31. Wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz żądania zapewnienia dostępności można składać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Informacja o dostępności tłumacza języka migowego:

Zgodnie z obowiązującą od dnia 1 kwietnia 2012 roku ustawą o języku migowym i innych środkach komunikowania się osoba uprawniona, która zamierza skorzystać z usług tłumacza, zobowiązana jest zgłosić ten fakt w terminie co najmniej na 3 dni  robocze przed tym zdarzeniem (planowaną wizyta w ZGK), z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Brodach korzysta z tłumacza języka migowego udostępnianego przez Gminę Brody.

• e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
• listownie (3 dni liczone od dnia otrzymania zawiadomienia przez Zakład)
• telefonicznie  za pośrednictwem osoby trzeciej na nr 41 271 13 77

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W razie potrzeby dostępu do informacji w innej formie niż prezentowana na stronie internetowej prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 41 271 13 77, na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście.

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Klienci mają możliwość złożyć wniosek o udostępnienie informacji zawartych na stronie w sposób alternatywy. Zgłaszający powinien wskazać zakres danych do udostępnienia oraz formę w jakiej mają być udostępnione.

Zgłoszenia i wnioski rozpatrywane są bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż 14 dni od otrzymania. Jeżeli termin 14 dni będzie niewystarczający, zgłaszający zostanie poinformowany o przedłużeniu terminu rozpatrzenia zgłoszenia, który może ulec wydłużeniu nie więcej niż 2 miesiące.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl/

Dostępność architektoniczna

Zakład Gospodarki Komunalnej w Brodach znajduje się w budynku Urzędu Gminy Brody, ul. Stanisława Staszica 3, 27-230 Brody

  • Do budynku prowadzą 2 wejścia. Zakład Gospodarki Komunalnej znajduje się na II Piętrze w pokojach nr 213, 214, 215. Wejście do budynku posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych.
  • Przed budynkiem wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
  • W urzędzie jest winda, zaś nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
  • W budynku jest toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.